foto Prof.Ir. J. (Jerzy) Buzekvergrootglas Jerzy Buzek (1940) was van 14 juli 2009 tot 1 januari 2012 voorzitter van het Europees Parlement. Vanaf 2004 is hij lid van dat Parlement. Buzek was in 1997-2001 minister-president van Polen. Hij volgde een opleiding als scheikundig ingenieur en was actief in de wetenschap, onder meer als hoogleraar. Verder speelde hij in de jaren tachtig van de vorige eeuw een leidinggevende rol in de vrije vakbond Solidariteit. Na de omwenteling in Polen werd hij politiek actief. Buzek is nu lid van het Burgerforum, een centrumrechtse partij, die in het Europees Parlement is aangesloten bij de christendemocratische fractie.

in de periode 2009-2012: voorzitter Europees Parlement

1.

First name

(Jerzy)

2.

Personal data

Country
Polen

Place and date of birth
Smilovice (TsjechiŽ), 3 July 1940

Religious views
Luthers

3.

Party/Movement

Party
  • AWS (Akcja Wyborcza Solidarnosc, Electorale Actie van Solidariteit)
  • PO (Platforma Obywatelska, Burgerforum) (centrumrechts, christendemocratisch)

European Parliamentary Group
Fractie van de Europese Volkspartij en Europese Democraten

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • wetenschappelijk medewerker, Instituut voor Scheikunde, Poolse Academie voor Wetenschappen te Gliwice
  • vertegenwoordiger bij het IAE (Internationaal Energie Agentschap), from 1992 until 1997
  • hoogleraar technische wetenschappen, from 1997 until 2001
  • lid Parlement (Sejm), from 1997 until 2001
  • minister-president, from 31 October 1997 until 19 October 2001
  • voorzitter AWS, from 2001
  • lid Europees Parlement, from 20 July 2004
  • prorector Akademia Polonijna te Czestochowa
  • hoogleraar faculteit scheikundige technologie, Technische Universiteit van Opole
  • voorzitter Europees Parlement, from 14 July 2009 until 1 January 2012

5.

Activities

Activities on European affairs
  • Was in de jaren tachtig actief in de vrije vakbond Solidarnosc (Solidariteit) en was na 1989 diverse keren voorzitter van de nationale vergadering van deze (toen gelegaliseerde) vakbond
  • Bij de Europese Verkiezingen in 2004 kreeg hij 173.389 stemmen

6.

Extended version

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met een redactioneel profiel, beroepen, partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

7.

European (Parliamentary) committees etc.

Committee/delegation From Until Function
Conferentie van commissievoorzitters 2014-07-15 on-going Chair
Delegation for Relations with NATO Parliamentary Assembly 2014-07-14 on-going Member
Delegation to the Euronest Parliamentary Assembly 2014-07-14 on-going Substitute
Delegatie in het Parlementair Associatiecomitť EU-MoldaviŽ 2014-07-14 on-going Substitute
Committee on Industry, Research and Energy 2014-07-07 on-going Chair
Subcommittee on Security and Defence 2014-07-01 on-going Member
Committee on Foreign Affairs 2014-07-01 on-going Substitute

 
  • Contact
  • Home